Red-Gsm - Forum o Mobitelima

Red-Gsm - Forum o Mobitelima (http://www.red-gsm.net/index.php)
-   Java (http://www.red-gsm.net/forumdisplay.php?f=685)
-   -   Offline karte i Java mobitel (+GPS) (http://www.red-gsm.net/showthread.php?t=38323)

GT-R 16-12-2008 11:13

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Quote:

Orginalni autor Erda
Svaka čast na trudu ali ne vidim korist ovog progija !?
Npr. karta Osijeka, zoom level je premalen, ne vidiš imena ulica tako da ne znam čemu sve ovo.
Da je veličina zooma kao na mapi Zagreba (iz tvog prvog posta) onda bi to bilo ok !

E baš to! Program mi nema nikakve koristi kad nevidim one male ulice, samo glavne imaju imena! Super je sve, samo što se nevide nazivi svih ulica.

GT-R 16-12-2008 11:21

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Quote:

Orginalni autor Erda
Svaka čast na trudu ali ne vidim korist ovog progija !?
Npr. karta Osijeka, zoom level je premalen, ne vidiš imena ulica tako da ne znam čemu sve ovo.
Da je veličina zooma kao na mapi Zagreba (iz tvog prvog posta) onda bi to bilo ok !

E baš to! Nevide sve ove manje ulice, samo glavne! Onda mi nema koristi kad se nevide sve ulice!
Stvarno si se potrudio, iako si iz Karlovca. Trebali bi mi za Zagreb sebi sve napravit.

mlesic 17-12-2008 12:41

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Odličan program! Jako korisno! Istina puno je posla i fale imena tih malih uličica (jer ipak, one su nam i najbitnije - glavne znamo di su i kako se zovu... :) Rap_boy ima pravo. Svatko neka napravi za svoj grad. Najlakše je da jedna osoba svima sve servira... Dakle, svatko za svoj grad neka si da malo truda. Ja sam iz Osijeka...mogao bih probati napraviti za Osijek! Ne kužim baš kako se to radi ali ću malo prošvrljati okolo možda uspijem nešto - ne čini se teško! Koliko vidim, samo bi trebalo dodati jos jedan-dva layera postojecem atlasu...Dobro došle su upute o tome koliko se preklapaju mape itd. Da bude neki standard i svi otprilike naprave slično! A što se tiče veličine, bar to nije problem: M2 2GB=109 kn. MicroSD još jeftinije... :cool:

Brzi Joe 17-12-2008 16:38

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Ljudi imate srece: cackao sam malo po programu Automate, i za sat vremena automatikom dobio detaljne karte 127 hrvatskih gradova S ULICAMA! Trebam uhvatit malo slobodnog vremena da to dodam u atlas pa cu ga stavit na forum.
Mlesic u pravu si za standard, sve mora biti napravljeno na isti nacin. Ovako je dobro ispalo; ja cu ih sve napraviti jednako, a opet necu se pretrgat od posla :cool:

Strpite se jos malo, a onda placate pivu :121:

mlesic 18-12-2008 05:58

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Strpljen-spašen! Svaka čast,jedva cekam da vidim karte.. Kakav je to program automate?

Quaresma_7 18-12-2008 13:38

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Bi li se mogla odvojeno napraviti detaljna karta ZG-a?
Btw, pozdrav svima, novi sam ovdje.

sljaka 18-12-2008 13:44

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Samo za informaciju, TrekBuddy radi i na BS C81.

Brzi Joe 18-12-2008 19:08

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Quote:

Orginalni autor mlesic
Strpljen-spašen! Svaka cast,jedva cekam da vidim karte.. Kakav je to program automate?

Automate je program za automatiziranje bilo cega pod windowsima, npr. "odi misem na koordinatu 100,50 i napravi dvoklik". Ne moras znati programiranje i kodove, dosta je intuitivan i daje ti mogucnosti da samo biras opcije i na kraju pokrenes automate da odradi dosadna ponavljanja umjesto tebe. :evil:
Ja sam s neta skinuo official popis 127 hrvatskih gradova i to spremio u excell fajl. Dalje sam u automate-u odabrao da napravi petlju i ponovi je 127 puta; svaki put redom da uzme ime jednog grada iz excella, ode na net, nadje taj grad na karti i snimi je offline, pripremljenu za TrekBuddy. Dodajes obavezno male (nekad vece) pauze izmedju svakog koraka tako da se komp ne zbuni, i za cca 1h dobijes karte svih gradova. :ok:


Quote:

Orginalni autor Quaresma_7
Bi li se mogla odvojeno napraviti detaljna karta ZG-a?
Btw, pozdrav svima, novi sam ovdje.

Ako zelis npr. samo Zagreb, izbrisi u svakom zoom levelu mape koje ne prikazuju ZG, i to ce raditi. Mob ce "bečati" svaki put kad ne nadje kartu koju si izbrisao, ali mozes tako koristiti. Srecom karte imaju imena po centralnom mjestu u mapi, pa se svatko tko je zavrsio osnovnu skolu kod nas moze snaci :)
PS: najvise karti ima u "4 zoom" i "5 zoom gradovi" folderima, pa tu mozes osloboditi najvise prostora.
Samo, kako kaze mlesic: "A što se tice velicine, bar to nije problem: M2 2GB=109 kn. MicroSD još jeftinije..." :think:

Mario 19-12-2008 15:21

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Testirao mapu i program na sljedećim modelima : G800,K800,K750,K530 sve 5* :ok:.

*Kih* 22-12-2008 01:54

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
na motoroli v8 ne radi kad odem na load map kaže java error...

Mario 22-12-2008 04:24

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Quote:

Orginalni autor kkihalic
na motoroli v8 ne radi kad odem na load map kaže java error...

Pitaj kolegu Gogs-a dali ova motorola podržava JSR-75 (pristup j2me app-u folderima),ako da onda bi negdje trebao biti switch .jer je ta verzija MIDP API -a potrebna za normalan rad programa.

Sony_Ericsson 22-12-2008 12:07

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Meni već na prvom koraku nešto ne valja...kada pokušam instalirati taj program kojeg sam skinuo u .jar formatu piše mi da radnja nije uspjela...

Daj neka netko stavi u privitak taj TrekBuddy koji 100% radi ili neka mi na PM pošalje link :ok:

GT-R 22-12-2008 13:41

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Ja sam ga našo na GetJaru.
Na onom gore linku uopće neznam di da skinem, valjda se treba registrirati.

Slinky 22-12-2008 14:01

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
http://localhostr.com/files/d91d39/trekbuddy.jar

Sony_Ericsson 22-12-2008 21:08

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Hvala IvanGrozni :ok:

No imao problema sa ovime pa odustao....

Brzi Joe 22-12-2008 23:59

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Gotova je nova verzija atlasa!
(to je druga verzija koja izlazi na netu, al ja je krstio „v5” :smiley4: )

Nalazi se na prvoj stranici ove teme u drugom postu!

GT-R 23-12-2008 11:29

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
E to care, to nam treba! Da se vide sve ulice!
Nisam još prebacio na mob, nemam vremena, ali ubacit ću kad tad.
Dali treba brisati iz moba V3, ili da samo dodam V5?

Brzi Joe 23-12-2008 11:36

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Quote:

Orginalni autor rap_boy
E to care, to nam treba! Da se vide sve ulice!
Nisam još prebacio na mob, nemam vremena, ali ubacit ću kad tad.
Dali treba brisati iz moba V3, ili da samo dodam V5?

Obavezno pobrisi staru verziju V3 prije stavljanja nove V5 (linkovi i mape imaju ista/slicna imena pa bi zbunio program).
Bolje je ovako, sve iznova, vidjet ces poboljsanja kod zoomiranja (tocnije pokazuje na svim nivoima)

sljaka 23-12-2008 23:35

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Uspješno dodana nova verzija. Staru nisam brisao. Jedino sam promijenio naziv mape u kojoj je atlas. Sad po želji mogu birati koju ću koristiti.

mr.kiki 24-12-2008 02:17

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Evo ja probao na k800 i evo u 5-10 min sve sam napravio,svaka čast,na svemu ovome Spori Joe

Brzi Joe 24-12-2008 21:27

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
thx mr.kiki

upravo sam dobio dozvolu s jednog drugog foruma da dodam u kartu trazilicu punionica autoplina u Hrvatskoj! To mi se cini dosta zgodno, kao i trazilica ulica u Zagrebu. :ok:

Sredit cu te fajlove, pa staviti na forum. To nece ici kao nova verzija atlasa, vec samo par dodatnih fajlica s uputom za koristenje.

PS: ako netko moze doci do popisa svih ulica u odredenom gradu, pa jos ako ima i koordinate tih ulica (ovo drugo nije uvjet, al dobro dode), pliz neka salje. Za Zagreb sam dosao do popisa nekih 2500 ulica, ali to nisu sve. Prvu trazilicu cu napraviti s tim, a dalje ako netko pomogne.

*Kih* 26-12-2008 02:14

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
to care radi na n73,w580,k770,6120c hehe na svim u kući probo...svi sretni falaaaaa :ok:

Quaresma_7 26-12-2008 02:38

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Quote:

Orginalni autor Spori Joe
PS: ako netko moze doci do popisa svih ulica u odredenom gradu, pa jos ako ima i koordinate tih ulica (ovo drugo nije uvjet, al dobro dode), pliz neka salje. Za Zagreb sam dosao do popisa nekih 2500 ulica, ali to nisu sve. Prvu trazilicu cu napraviti s tim, a dalje ako netko pomogne.

Svaka čast na svemu radu dosad, puno ti hvala, a jedva čekam vidjet i ovo s pretragom ulica - to mi treba da mi offline karta na mobitelu bez GPS-a bude savršena :)
Ako uspijem naći za koji grad, Požegu možda, budem poslao.

vruchina00 27-12-2008 01:00

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Pozdrav . Ja sam jučer dobio LG KU990 ,pa sad cijelo vrijeme gledam malo karakteristike i slično..Pa sam se pito da li je moguće imati GPS .I sad sam se uvijerio da je moguće.Ali kažem novi sam,pa molim ove koji su napisali da imaju isto ovakav LG neka mi kažu tj. pojasne šta da radim ?! Ako mi možete pojasnit bio bih jako zahvalan ,a ako ne ,onda me zanima da li trebam samo slijedit one upute s prve stranice,da sam napravim ..Eto ljudi hvala ,i sretan vam Božić !!

cargo 28-12-2008 18:41

Odg: Offline karte i Java mobitel (+GPS)
 
Spori Joe puno hvala. karta funkcionira i za svaku je pohvalu!!
mene samo zanima jel to ziher offline, jer na lijevoj tipki (tipci?) imam opciju start, i kada je stisnem piše mi Trek buddy allow connection? ja kažem ne ne i ne :zubo:


Vremenska Zona je GMT +2. Trenutno je 14:04 sati.

Powered by vBulletin ©
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2