Red-Gsm - Forum o Mobitelima


Go Back   Red-Gsm - Forum o Mobitelima > Mobilna Telefonija > Kupnja / Preporuke / Usporedbe mobitela


Odgovori
 
Bookmark and Share Alati Za temu
Staro 09-09-2010   #1
travolta
Forumaš
 
Postovi: 4
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno SE xperia x10 mini pro vs Nokia c6

Ne mogu se odlučiti , a i nisam stručanjak da znam što je bolje...
zadnje dvije god koristim nokiu n95 8gb i odlična mi je (kalendar, mail, mail for exchange, gps...) ali je "cigla" (nije baš za džep).

http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=3229
travolta je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 09-09-2010   #2
Brzi Joe
Forum Helper
 
Brzi Joe's Avatar
 
Mobitel: oneplus 3t
Postovi: 234
Zahvalio: 24
Pohvaljen 23 Puta u 20 Posta
Uobičajeno

SE xperia x10
- ekran 240 x 320 pixels, 2.55 inches
+ Android OS; tu ide IGO navigacija, mnogi se kunu da je ta najbolja
+ internet speed of 7.2Mbps hsdpa and 2Mbps hsupa (brz -> to je bolje za npr. VIOP preko 3G interneta ako si u gradu pa to koristis)
+ procesor 600MHz -> brz
+- igre za android? ne znam kako je s tim, vjerujem da ima dobrih, ali koliki je izbor?


Nokia C6
+ ekran 360 x 640 pixels, 3.2 inches
? Symbian OS; Garmin navigacija, mene zadovoljava, mada je bas vise ne hvale
- internet speed HSDPA 3.6 Mbps (duplo manje od xperie, ja s takvom brzinom koristim VOIP, najcesce je ok, al ponekad ne radi dovoljno dobro.)
- procesor 434 MHz
+- Igara ima more starijih, sve je krekano, i ja jos uvjek uzivam u c2doom, vbag games... Za novije ne znam, mada vjerjem da ih ima...
+ Tipkovnica mi se vise svidja na C6. I navigacijske tipke rade i u koso (mozes stisnuti gore+desno, dole+lijevo... dobro dodje za igrice i surfanje)

******************************
navodno je android noviji od Symbiana, pa ima vise mogucnosti. Sad je samo pitanje koji ima vise i bolje aplikacije, igre, navigaciju...
******************************

Uzmi xperiu ako zelis (mozda) bolju navigaciju, 3g voip, fotic, nove aplikacije i igre.
Uzmi njoku C6 ako zelis veci ekran i rezoluciju (filmovi, knjige), ima more programa/igara i sve crackano. Bolje izgleda tipkovnica, dugotrajnija baterija..

Ja sam se navikao na symbian pa bi mozda uzeo njoku zbog navike i mora aplikacija koje vec koristim.
A opet bi rado imao IGO i isprobao bi brzi internet zbog VIOPa

Zadnji uredio Brzi Joe ; 09-09-2010 u 16:13.
Brzi Joe je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 13-09-2010   #3
travolta
Forumaš
 
Postovi: 4
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

Bok Joe,

bio u T-centru i isprobavao oba mobitela.
Za SE navdno je izašla nova verzija Androida (2.2?).
Ipak sam se odlučio za nokiu. I kolega s istom dilemom je uzeo nokiu.
(Čak navodno SE x10 mini i mini pro baš i ne idu u prodaji i ljudi ih vračaju jer su jednostavno premali za virtualnu tipkovnicu.)
Osnovni razlog je da je SE premali. Super je za džep, za u ruku i sl. ali probat tipkat jednom rukom po virtualnoj tipkovnici je stvarno stvar umijće i prakse. Jednostavno nemam živaca. Drugi razlog je veliki ekran kod nokije koje je definitivno + (plus) i za čitanje mailova i za surfanje. Zgodna stvar kod nokije su, kao što si i ti naveo, navigacijske tipke. Ne sviđa mi se što su zbog "atraktivnosti" prenakrcali ekran widgetima pa to treba malo urediti...
Osobno najrađe bi e72 ali taj mi nije bio u ponudi. Meni je to "vrh" nokije. Tanka, elegantna, metalnog izgleda, qwery tipkovnica...
travolta je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 13-09-2010   #4
Brzi Joe
Forum Helper
 
Brzi Joe's Avatar
 
Mobitel: oneplus 3t
Postovi: 234
Zahvalio: 24
Pohvaljen 23 Puta u 20 Posta
Uobičajeno

Ma i ja gledam C6 već neko vrijeme. Odlučio sam sačekati 6-12mj, pa kupiti nešto polovno al pod garancijom, i u pola cijene
Sve više kužim da nema idealnog mobitela, "koji je bolji od drugih". Svakom nešto fali, a i ljudi nemaju iste potrebe. Meni npr. e72 ne paše.
Ajde pliz kad se malo više upoznaš sa c6, skineš glupe widgete i sl, pa napiši ako nađeš nešto loše. Ne moraš se žuriti, ionako sam švorc pa je neću kupovati tako brzo

PS: nadji na ebayu jeftini gamepad za c6; navučeš ga preko tipkovnice, i imaš tipke kao na playstationu (samo bez analognih upravljača)
Brzi Joe je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 14-09-2010   #5
travolta
Forumaš
 
Postovi: 4
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

zaboravio sam reći: nokia (posebno u usporedbi s xperiom) izgleda nekako "plastično", neatraktivno... "jeftinije".
Kaže fend koji je koristio nokia komunikator da je nokia c6 kao da uspoređuješ gradski ali nabrijani auto s audijem (n komunikator)... jest da je nabrijana ali je i dalje tri koplja ispod top modela.
travolta je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 14-09-2010   #6
travolta
Forumaš
 
Postovi: 4
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

snimi rang listu na:
http://top10.com/mobilephones/
na 9. mjestu top modela je xperia x10 mini pro... nokije c6 nema.
travolta je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 26-09-2010   #7
AlexSRB
Forumaš
 
Postovi: 1
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

Imam ga mesec dana i vrh je, jos uvek sam na 1.6 pa kad mi dosadi prelazim na visi nivo.

A jel zna neko proceduru za update software?
AlexSRB je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 27-09-2010   #8
Brzi Joe
Forum Helper
 
Brzi Joe's Avatar
 
Mobitel: oneplus 3t
Postovi: 234
Zahvalio: 24
Pohvaljen 23 Puta u 20 Posta
Uobičajeno

Ja ne bi radio nikakav update ako ti sve radi.
Jesi probao pogledati obican divx od 700MB (ne one filmove preuredene za mob od 350MB)? Ajd pliz upali, pusti ga malo duze i vidi da li trza, zanima me kako je zbog malo slabijeg procesora.
Brzi Joe je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 30-09-2010   #9
ecstasy
Forumaš
 
ecstasy's Avatar
 
Lokacija: Zagreb
Mobitel: Samsung S5230
Postovi: 4
Zahvalio: 0
Pohvaljen 1 Put u 1 Postu
Uobičajeno

Quote:
Orginalni autor Brzi Joe Pregledaj
Ja ne bi radio nikakav update ako ti sve radi.
Jesi probao pogledati obican divx od 700MB (ne one filmove preuredene za mob od 350MB)? Ajd pliz upali, pusti ga malo duze i vidi da li trza, zanima me kako je zbog malo slabijeg procesora.
nebi trebalo,ako meni na omnii u core playeru sve glatko svira...
ecstasy je odsutan trenutno   Reply With Quote
Odgovori


Dozvole Podforuma/Teme
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na postove
Ne možete slati privitke
Ne možeteuređivati vlastite postove

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


           

Vremenska Zona je GMT +2. Trenutno je 19:48 sati.


Powered by vBulletin ©
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2