Red-Gsm - Forum o Mobitelima


Go Back   Red-Gsm - Forum o Mobitelima > Mobilna Telefonija > Mobilni telefoni općenito


Odgovori
 
Bookmark and Share Alati Za temu
Staro 21-10-2008   #1
Toky
Moderator
 
Toky's Avatar
 
Lokacija: Požega
Dob: 33
Postovi: 454
Zahvalio: 0
Pohvaljen 3 Puta u 3 Posta
Uobičajeno Glazbeni kutak

Budući da je glazba jaaako veliko područje,a moje je područje,odlučio sam napraviti ovu temu kako bih svima koje glazba zanima približio taj pojam,mnoge ljude zanima glazba,nekima je nezamisliv život bez nje(meni npr),neki ju ne vole,no mislim da je malo takvih.Budući da je ovaj forum isključivo vezan za mobitele,ja sam odlučio otvoriti ovu temu u multimediji,mom forumu,koji je nekako najbliži glazbi od svih ovdje.Koga god što zanima bilo što vezano za glazbu,može mi se slobodno obratiti na msnu,ovdje i na pm.Rado ću odgovoriti na sva pitanja.Kako vrijeme bude prolazilo,u ovoj će se temi nalaziti razni opisi i komentari na današnju modernu glazbu,biti će tu i detaljnih opisa o pojedinoj vrsti glazbe...pa da ne duljim započet ću sa vrstama.

POSTANAK GLAZBE: Početak same glazbe javlja se između 3200g. prije Krista- 1090. g.prije krista.Profesionalni glazbenici imali su velik položaj u društvu i najčešće su bili u srodstvu sa faraonima.Znači glazba se javlja u opširnoj Egipatskoj mitologiji, i vezana je uz vjeru,rituale i pogrebne svečanosti.Kasnije se razvija u starim civilizacijama(Mezopotamija,Indija,Kina,Japan,Pale stina,Indonezija)Na kraju dolazi do glazbe stare grčke,te se kroz povijest sve do sada razvija u raznim smjerovima i vrstama.Sve je započelo glazbom tih starih civilizacija.Današnja moderna glazba proizišla je iz klasične glazbe, i to u 19. stoljeću na području romantizma...a tu postoji jako puno stilova i podstilova...koje ću detaljno obrađivati.

GLAZBENI STILOVI I VRSTEanas poznajemo jako puno glazbenih vrsta pa evo nekih glavnih,na kojima se temelje svi

Country(Swing,ballade)
Pop
Rock(Classic rock,Hard-rock,metal,grunge)
Jazz
Funk
Elektronska glazba(techno,disco,house,rave)
Klasična glazba
Folk glazba
Evergreen
Rap(hip hop,gangsta rap...)
Ethno

Jako je puno stilova još nastalo kombiniranjem ovih ovdje stilova.



__________________
moj stari nick je : toky | thx to -M-
Toky je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 30-10-2008   #2
Toky
Moderator
 
Toky's Avatar
 
Lokacija: Požega
Dob: 33
Postovi: 454
Zahvalio: 0
Pohvaljen 3 Puta u 3 Posta
Uobičajeno Odg: Glazbeni kutak

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]Evo,pošto je meni heavy metal jedan od omiljenih žanrova,sad ću napisati nešto o njemu:[/size][/size][/size]

[size=10pt][size=10pt]Heavy metal/hard rock[/size][/size]

Dakle,iz obične rock glazbe koju su svirali beatlesi,animalsi,rolling stonesi i bendovi sličnog iskaza počeli su se izdvajati začetnici hard-rocka tj. budućeg heavy metala,to su bili: Deep Purple,Led Zeppelin,AC/DC,Black sabbath.Kako bi postigli jači i prodorniji zvuk...počeli su štimati svoje instrumente dublje,riffovi su bili sve žešći i nabrijaniji...vokali više nisu pjevali lagane melodije u lakim lagama,nego su pri višim registrima završavali vriskom...

Sama heavy metal/hard rock glazba povukla je za sobom jako puno promijena u stilu,kako u glazbi tako i u scenskom nastupu.Kako bi što bolje prikazali svoje sposobnosti sviranja,heavy metalcima je od velike važnosti bila njihova odjeća,pa tako više nije bilo lijepih sakoa sa kravatama i cipelama,nego se umijesto toga počela nostit blještava obleka koja je simbolizirala žar i žestinu same glazbe Dakle,počeli su nositi kožne jakne,prsluke,počeli su vješati lance nosili su prugaste hlače ili izlizane traperice,kožne hlače...kose i brade su također bile izraženije i jače...dakle jedan image neobuzdane moći.

Slikovni primjer ;
Moj omiljeni heavy metal bend :smiley4:


Iron Maiden je u svojoj karijeri postigao svijetsku slavu,te postao jednim od vodećih i najutjecajnijih imena heavy metala.


__________________
moj stari nick je : toky | thx to -M-
Toky je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 05-02-2009   #3
Slinky
Forum Helper
 
Slinky's Avatar
 
Lokacija: Karlovac
Dob: 29
Mobitel: N73
Operater: Tele2
Postovi: 384
Zahvalio: 5
Pohvaljen 4 Puta u 4 Posta
Uobičajeno Odg: Glazbeni kutak

Jazz

Jazz je glazbeni stil nastao početkom 20. stoljeća u Sjedinjenim Američkim Državama, te se drži za jedini autohtono američki žanr. Jazz je tjekom XX. stoljeća prošao kroz mnoge promjene. Najprije se svirao u barovima i bordelima u predgrađima New Orleansa i drugih gradova. Dugo je bio plesna glazba koju su osuđivali zbog isticanja erotičnosti. Od četrdesetih godina nastaju novi stilovi namijenjeni slušanju. Danas se jazz sluša u koncertnim dvoranama, jazz klubovima, ali i uči na jazz akademijama. Jazz nije više glazba za masovnu publiku, već glazba za uži krug slušatelja, za profinjenu manjinu.

Porijeklo

Što se tiče samog podrijetla riječi "jazz" povjesničari nisu suglasni. Prema raznim tumačenjima, termin je, s jedne strane iskovan u buci barskih razgovora, s druge strane proizišao iz imena izvjesnog Jasbo Browna. Ostali mu pripisuju čisto francusku etimologiju: jazz dolazi od riječi "Jaser" (brbljati) - radi se o razgovoru, među instrumentima. Po antropologu Bomemanu "jazz" ima čisto seksualno značenje i proizlazi iz jednog zapadnoafričkog dijalekta. Oko 1916. godine, pojavljuje se arhaični oblik "jass" koji je još samo riječ u modi, ne veće važnosti nego što su to razni nazivi koje sebi pridaju sinkopirani orkestri do današnjih doma (kao "jug band", "spasm band" itd.). Tijekom čitave povijesti te glazbe rađaju se tako kratkotrajni nazivi. Vidjet ćemo kasnije pojavu "hot music", "swing music", "bop", "cool" - za razliku od svih tih termina, jazz je ostao na margini mode, kako bi u svojoj cjelovitosti označio izvjesnu glazbu.

Glazbene značajke jazza

Osnovna značajka jazza je improvizacija, no sav jazz nije improvizacije već se sastoji od zadanih i improviziranih dijelova. Jazz improvizacija najčešće ima oblik teme s varijacijama. Tema je najčešće neka popularna pjesma od 32 takta. Temeljni harmonijski uzorak od 32 takta zove se korus. Improvizator varira izvornu melodiju mijenjajući joj visinu i ritam. Neke varijacije mogu biti slične originalnoj temi, dok se druge od nje bitno udaljavaju. Tijekom vremena se improvizacija razvijala. Ona je bila glavni element afričke i afro-američke glazbe te se u početku izvodila na način call and response tj. način kod kojega se izmjenjuju pojedinac i grupa. Kod rane blues glazbe isto je bio način call and response, ali se u njoj improvizirao i tekst. U New Orleans jazz stilu glazbenici su naizmjenično improvizirali melodiju, dok u swingu improvizacija je svedena na minimum jer big bandovi sviraju isključivo napisanu glazbu.

Tri najznačajnije ritamske značajke jazza su sinkopirani ritam, sloboda izvođenja i stalan ritmički puls. Jazz glazbenici su imali slobodu izvođenja tj. mogli su usporavati ili ubrzavati ritamske figure. Mjera jazz-skladbi je četverodobna, s čestim naglascima lakih doba – druge i četvrte. Kako se jazz improvizacija razvijala ritam je postajao sve nepravilniji i složeniji. U ritmu je najveći dio crnačkog utjecaja na jazz.

Jazz melodije isto su tako fleksibilne kao i ritam. U početku se upotrebljavala europska dijatonska ljestvica nešto izmijenjena crnačkim sistemom skala tzv. blues ljestvica. Kasnije se zvuk oslobađa pa primjerice u free jazzu glazbenici odbacuju zadani tonalitet. Jazz glazbenici također traže veću izražajnost i individualnost zvuka. Individualnost zvuka se postiže posebnim načinima sviranja koji uključuju blue notes, uporabu vibrata i glisanda . Tonska građa jazza je durska ljestvica sa sniženim 3., 5. i 7. stupnjem.

Jazz najčešće svira mala grupa – combo od 2 do 8 izvođača ili velika skupina –big band od 10 do 15 izvođača. Temelj izvođačkog sastava je ritamska sekcija koja se najčešće sastoji od klavira, kontrabasa, udaraljki, ponekad bendža ili bas gitare. Solistički instrumenti su: kornet, trublja, saksofon (sopran, alt, tenor, bariton), klavir, klarinet, vibrafon, trombon i dr. Svakom bilo većem ili manjem sastavu svojstvena je solistička postava. Princip sviranja nije stvaranje homogenog zvuka, već naprotiv isticanje razlika u instrumentalnim bojama. Svaki veliki solist ima svoj individualni nezamjenjivi ton. Limeni puhači mogu stvarati zanimljive boje uporabom različitih prigušivača – sordina . To su: obični sordino, torpedo sordino i lončasti sordino. Bogatstvo zvukovnih boja postiže se i spajanjem različitih instrumenata, bilo solističkih ili u skupinama. Ansambli pojedinih stilova razlikovali su se po broju i vrsti instrumenata, kao i po pripadnosti pojedinog instrumenta ritamskoj ili melodijskoj sekciji. Važniji instrumenti starijeg stila bili su trublja (kornet) i klarinet, koji je kasnije izgubio na važnosti. Bubnjevi se u doba be-bopa obogaćuju serijom afro-kubanskih instrumenata. Gudači, osim violine i kontrabasa, nisu imali važnije uloge. Gitara, nekad u ritamskoj grupi, danas pripada pretežno melodijskoj grupi. U be-bopu se melodijski instrumenti, truba i saksofon, ponekad pridružuju ritamskoj skupini. Ponekad u jazz-band ulaze i oboa i flauta. Klasična postava instrumenata se u novije vrijeme obogaćuje nizom novih rijetkih instrumenata, posebno iz folklora raznih zemalja. Tako se u free jazu koriste alpski rog, sitar, frule i različite udaraljke. Uz njih se susreću i instrumenti s električnim pojačalima, kao što su gitara, kontrabas, klavir i vibrafon, pa trublje i saksofoni.

Glazbala

Centralni instrument jazz ansambla je bubanj s pomoćnim udaraljkama.

Sa:

* klavirom
* gitarom
* kontrabasom

on čini ritam sekciju.


Osobito se koriste puhački instrumenti:

* saksofon
* klarinet
* truba
* trombon
* flauta
* oboa
* rog
* vibrafon

Formacije

Veličina sastava varira od trija do punog simfonijskog orkestra koji onda dobije pridjev "Jazz". U Jazz orkestru svaki instrument može imati ulogu solista, služi se pisanim aranžmanima,a improviziraju samo pojedini solisti.

U malim sastavima improviziraju svi instrumenti na zadanu temu.

Veliki izvođači

Velikoj popularnosti i univerzalnosti jazz glazbe doprinijeli su ne samo heterogeni elementi njenog umjetničkog izraza, nego i sami njeni propagatori, izvođači koji su po nomenklaturi veliki virtuozi na svojim instrumentima.

* Louis Armstrong
* Chet Baker
* John Coltrane
* Miles Davis
* Duke Ellington
* Dizzy Gillespie
* Benny Goodman
* Billie Holiday (Lady Day)
* Thelonious Monk
* Charlie Parker
* Oscar Peterson
* Django Reinhardt
* Ella Fitzgerald

Podvrste jazza

* Swing
* Dixieland
* Be-bop
* Hard-bop
* Cool
* Free jazz
* Fusion

Jazz

Stilski začetak: Blues, Folk
March, Ragtime

Kulturni začetak: Početak 1910-te, New Orleans

Glazbala: Saksofon · Truba · Trombon · Klarinet · Pianino · Gitara · Kontrabas · Bubnjevi · Vokali

Popularnost: 1920-te–1960-te

Podjela žanra

Asian American jazz • Avant-garde jazz • Bebop • Big band • Chamber jazz • Cool jazz • Free jazz • Gypsy jazz • Latin jazz • Mainstream jazz • Mini-jazz • Modal jazz • M-Base • Neo-bop • Orchestral jazz • Post-bop • Stride • Swing • Third stream • Traditional jazz • Traditional pop • Vocal jazz

Spoj žanrova

Acid jazz • Afrobeat • Bluegrass • Bossa nova • Calypso jazz • Continental jazz • Crossover jazz • Dansband • Deep house • Free funk • Funk • Hard bop • Humppa • Jam band • Jazz blues • Jazz funk • Jazz fusion • Jazz rap • Jump blues • Livetronica • Mambo • Math rock • Mod revival • Modern Creative • No Wave • Novelty piano • Nu jazz • Nu soul • Post-metal • Progressive rock • Punk jazz • Reggae • Rhythm and blues • Shibuya-kei • Ska • Ska jazz • Smooth jazz • Soul jazz • Spank jazz • Swing revival • World fusion • Yé-yé

Regionalna scena

Australija • Brazil • Kuba • Francuska • Indija • Italija • Japan • Malavi • Nizozemska • Poljska • Južna Afrika • Španjolska • Velika Britanija

IZVOR:WIKIPEDIA
__________________
NE šaljite mi pitanja, probleme ili zahtjeve u PM. Sve takve poruke ću ignorirati. Za takve stvari otvorite u novu temu ili pitajte u nekoj već postojećoj. P.S. I don't own SE anymore.
Slinky je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 06-02-2009   #4
Crni Zec
Forumaš
 
Crni Zec's Avatar
 
Lokacija: Pelinkovac (malo selo pokraj Drave)
Dob: 39
Mobitel: NOKIA E71 4GB, SE K750i 2GB
Operater: 098, 099, 097
Postovi: 259
Zahvalio: 0
Pohvaljen 1 Put u 1 Postu
Send a message via MSN to Crni Zec
Uobičajeno Odg: Glazbeni kutak

Evo nešto i od mene:

Gothic metal

Gothic metal je podvrsta metal glazbe. Sami začetci Gothic glazbenog stila su u 1980-im godinama, a prvi sastavi gothic stila su bili Sisters Of Mercy, The Cult, Type 0'Negative...dok se je sam gothic metal kasnije razvio u svoj blaži oblik heavy metal i jedan žešči više pod utjecajem death metala. Začetnicima žeščeg oblika mogli bi se smatrati Paradise Lost i Katatonia, The Gathering.

Karakteristike

Gothic metal je obično karakteriziran jednom od ove dvije značajke: dva vokalista (death vokal i ženski vokal ) ili samo jedan vokalist s pomalo opernim načinom pjevanja. Instrumenti koji sviraju su uglavnom gitare, moderne klavijature i električne gitare s varirajućim tempom. Gothic metal je često inspiriran doom metal, black metal i death metal podžanrovima heavy metala zbog njihove kompozicije. Gitare i basovi sviraju žestoko, ali se u gothic metalu često koriste i akustične gitare. Klavijature također imaju ključnu ulogu u gothic metalu zbog ritmova i glavne melodije.

Tema tekstova

Tekstovi su nerijetko koncetrirani oko ljubavi, fantastike i tragedije. Gothic metal bendovi uglavnom ne pišu svoje albume sa zasebnim pjesmama; većina ih piše kao knjige tako da je svaka pjesma svojevrsno poglavlje i svaka priča nešto o albumu koji ima svoju temu. Penumbrin Seclusion i Silentiumov Sufferion - Hamartia of Prudence su dva gothic albuma koja su bila začetnici takvog stila.
Gothic metal bendovi uglavnom imaju dva vokalista (takozvani "Beauty and the Beast" vokali) iako nisu ograničeni na taj stil. Jedan vokalist je muški vokal koji pjeva na način svojstven black ili death metalu. Drugi vokal je ženski sopran ili koristi melodični način pjevanja.


Početak i razvoj

Celtic Frost i King Diamond iako su često bili smatrani i black metalom, također su imali važnu ulogu u stvaranju kulture gothic metala. Celtic Frostov Into the Pandemonium je u nekim dijelovima svojstven gothic metal albumu kombinirajući orkestralnu glazbu i ženske vokale.
U 1990.-tima, grupa mladih bendova u Švedskoj i Sjevernoj Engleskoj posudili su gothic rock zvuk 1980.-tih i uklopili ga sa sporim gitarama niskih tonova od Black Sabbatha i sličnih doom metal bendova. Bendovi koji su koristili gothic-doom stilove su Paradise Lost, My Dying Bride i Tiamat.
Dok su rani doom-death bendovi Paradise Lost i Anathema koristili neke ženske vokale u njihovoj glazbi, nizozemski The Gathering je bio prvi doom-death band sa ženskom glavnom pjevačicom, Marike Groot na albumu Always... i Martine Van Loon na Almost a Dance (obje kasnije zamijenjene pjevačicom Anneke van Giersbergen). Theatre of Tragedy, Tristania i Theatres Des Vampires su samo neki od bendova koji od devedesetih pa do danas slijedili takav primjer. Gothic metal je najrašireniji u Europi i Skandinaviji, pogotovo u Engleskoj, Francuskoj, Norveškoj, Švedskoj, Finskoj i Nizozemskoj te se brzo razvija i u Njemačkoj.

Najpoznatiji predstavnici gothic metala danas su:

gothic metal:

* The 69 Eyes

gothic (black,death,doom) metal:

* Abney Park
* Adrift
* After Forever
* Agenda
* All Living Fear
* Arc Gotic
* Babylonian Tiles
* Amorphis
* Bella Morte
* Catastrophe Ballet
* Chants of Maledicta
* Covenant
* Cradle of Filth
* Cruxshadows
* Cult of the Psychic Fetus
* Charon
* Daeonia
* Dark Muse
* The Dark Violence of Beauty
* Dream Disciples
* Fear of Dolls
* Frost
* Funhouse
* Hall of Sermon
* Floating Fhantasy
* Gotterdammerung
* Gropius
* Der Kalte Stern
* Katscan
* Killing Miranda
* Kindred Spirits
* Kismet
* Katatonia
* Lacuna Coil
* Narcissus Pool
* Necromantiksunshine
* Needulhed
* Nervosa
* New Model Army
* Nightwish
* The Newlydeads
* Nocturne
* Nosferatu The Witching
* Moonspell
* Paradise Lost
* Sariola
* Sirenia
* Star Industry
* Sisters of Mercy
* The 69 Eyes
* Sneaky Bat
* Soulgrinder
* Squid
* Stagnance
* Theatres Des Vampires
* This Vale of Tears
* Thy Veils
* Trail of Tears
* Transum
* True Sounds of Liberty
* Tristania
* Type O Negative
* Two Witches
* Zadoc...and the Nightmare
* Zeitgeist

Izvor: Wikipedia

p.s.
Moji extra favoriti su: Tarja Turunen, NightWish, Within Temptation, Sirenia, Tristania, Infinite Tales.
Nešto extra mi je zenski simfonijski visoki ton u gothic stilu, talim se dok ih slušam :smiley4:
__________________
Death of one man is a tragedy. Death of millions is a statistic.
Crni Zec je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 07-02-2009   #5
mix_osk
Forumaš
 
Postovi: 10
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno Odg: Glazbeni kutak

Hip hop
Izvor: Wikipedija

Hip hop/rap je kulturni pokret koji je započeo među urbanim Afro-Amerikancima, Jamajkancima i Portorikancima u Bronxu, kvartu New Yorka, tijekom ranih 1970-ih i otad se proširio po cijelom svijetu. Četiri glavna obilježja, ili "elementa", hip hop kulture su MC-anje (repanje), DJ-anje, grafiti, i breakdance. Neki smatraju beatbox petim elementom hip hopa; neki bi dodali politički aktivizam, hip hop modu, hip hop sleng, double dutching (urbana forma preskakanja užeta) ili druge elemente kao važne dijelove hip hopa. Pojam je otad postao sinonim za hip hop glazbu (ili rap glazbu) publici.

Podrijetlo izraza "hip hop" je nejasno. Pokret koji je kasnije postao poznat kao "hip hop" je navodno počeo sa DJ Kool Hercom, dok se DJ-u Afrika Bambaataa često pridodaju zasluge izuma termina "hip hop" za opisivanje kulture. Razne mitske etimologije i komplicirana značenja se dodana izrazu i nastavljaju se propagirati unutar hip hop zajednice.

Početkom 1990-ih hip hop dostiže popularnost rocka, a do 2002. ga daleko prestiže u vidu popularnosti.

Hip Hop glazba:

Mnogi faktori koji su utjecali na rani hip hop su složeni i brojni. Iako se većini može uzeti korijen iz afričke kulture, multikulturalno društvo New York Cityja rezultiralo je raznim glazbenim utjecajima koji su pronalazili svoj put do hip hop glazbe.

Elementi stila i tehnike repanja potječu od griota Zapadne Afrike; putujući pjevači i pjesnici imali su glazbene stilove koji su sadržavali elemente od kojih će se kasnije razviti hip hop glazba. Neke griotske tradicije došle su u Sjedinjene Američke Države, Ujedinjeno Kraljevstvo i Karibe s prijevozom afričkih Robova u "Novi Svijet." Drugi bitni čimbenici su govorne sekcije u pjesmama soul i funk glazbenika kao što su James Brown i Isaac Hayes.

Jedan od mnogih čimbenika za stvaranje današnje hip hop glazbe je jamajkanski stil zvan dub, koji se uzdigao kao podvrsta reggaea u 1960-ima. U dub glazbi su producenti kao što su King Tubby stvarali instrumentalne verzije popularnih reggae pjesama za svrhe klubova i zvučnih sustava; otkrili su da plesači bolje reagiraju na produžene, izolirane ritmove pjesama, često predstavljajući čvrste nastupe udaraljki i snažne bas-linije.

Ubrzo su MC-evi koji su vodili plesove počeli pričati preko instrumentalnih ploča i vještine MC-eva poput U-Roya, Dr. Alimontada i Dillingera su im pomogle da dostignu popularnost. Ova se tradicija nastavlja u današnjoj dancehall glazbi. 1967., jamajkanski imigranti poput DJ Kool Herca primijenili su metode Dub dionica na funk dionice koje su bile popularne u New Yorku. Prema Davidu Topu, reggae nije bio popularan među hip hop obožavateljima u ranim godinama hip hopa, unatoč njegovu utjecaju.

U parkovima i društvenim centrima, nadolazeći DJ-i svirali su okupljenim skupinama mladeži željnih čuti stare funk zvukove. Vrlo ubrzo (do 1976/77) DJ-i i plesači odavali su posebnu pažnju teškim, funky instrumental dionicama udaraljki u bilo kojoj ploči s dobrim prekidima bubnjeva. Tu su spadale pjesme poput "It's Just Begun" Jimmyja Castora, "Scorpio" Dennisa Coffreya i "Dance To The Drummers Beat" Hermana Kellya, kao i pjesme Rolling Stonesa i drugih bijelačkih rock bendova. Jedna od prvih izdanih hip hop pjesama bila je "Rapper's Delight" Sugarhill Ganga, koja je uzela sample popularne disco pjesme "Good Times" grupe Chic.

Djeca koja su plesala na ritmove počeli su se zvati B-Boys, a energetični, akrobatski stil plesa popraćen ritmom nazvao se "breaking". Najpopularniji bronxovski DJ-i poput Kool Herca, Afrika Bambaatae i Grandmaster Flasha počeli su miksati dvije snimke iste pjesme da bi ritmovi trajali duže, s brzim cuttingima na miksetama. Bubnjarska dionica od 20 sekundi mogla je biti pretvorena u peterominutni mix.

Osim eksperimentiranja s tehničkom stranom DJ-anja (kao cutting i scratching), Bronx Jocksi su počeli eksperimentirati i s elektronskom glazbom iz Europe. "Trans-Europe Express," Kraftwerkov hit iz 1977., bio je miljenik B-Boya zbog vozajuće metalne mješavine kompjuteriziranih bubanj-dionica i sintisajzera. Dok se sve ovo događalo na vrućim podijima Bronxa, drugi bitan element hip hop scene pojavljivao se na ulicama.

Poznati Hip-hop umjetnici:

* 2pac
* 50 Cent
* MC Hammer
* Coolio
* Wu Tang Clan
* KRS ONE
* Eminem
* Dr. Dre
* Snoop Dogg
* Busta Rhymes
* Onyx
* Ja Rule
* N.W.A.
* Grandmaster Flash
* Cypress Hill
* Juice Crew
* MC Ren
* Kool G Rap
* Beastie Boys
* The Game
* DJ Scott LaRock
* Eazy-E
* Jay-Z
* Mister Magic
* DJ Jella
* Rakim
* Frank White - Notorious B.I.G. - Biggie Smalls
* Ice-T
* Ice Cube
* Warren G
* Jedi Mind Tricks
* MF Doom
* Nas
* Necro
* Ill Bill
* El-p
* Mr. Lif
* Xzibit
* Mack 10
* Marco Polo
* Lil Wayne
* Lil Scrapy
* Papoose
* Saigon
* DMX
* GangStarr
* West Side connection
* Naughty By Nature

Hrvatski hip hoperi
* DJ Makro Polo
* General Woo
* ScriptoR
* Bizzo
* Baby Dooks
* Connect
* Stoka
* Nered
* TBF
* ST!llness
* Edo Maajka
* Target
* Sinestet
* El Bahattee
* Intro 031
* Bolesna braća
* Tram 11
* RHS Familija
* G.E.M.S.T.N.
* Magellano
* Jantar
* Kalfa the Bayal
* Kandžija
* Tricky Stil
* SB Reprezenta
* Sett
* Nix.On
* Dante
* OneIImany
* Projekt Ritam
mix_osk je odsutan trenutno   Reply With Quote
Odgovori

Ključne riječi
glazbeni, kutak

Alati Za temu

Dozvole Podforuma/Teme
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na postove
Ne možete slati privitke
Ne možeteuređivati vlastite postove

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


           

Vremenska Zona je GMT +2. Trenutno je 06:50 sati.


Powered by vBulletin ©
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2