Red-Gsm - Forum o Mobitelima


Go Back   Red-Gsm - Forum o Mobitelima > Proizvođači / Hardware > Microsoft (Nokia)


Odgovori
 
Bookmark and Share Alati Za temu
Staro 07-03-2013   #1
RedkinG
Administrator
 
RedkinG's Avatar
 
Lokacija: Požega
Mobitel: Note10+, Nokia N9
Operater: 097
Postovi: 881
Zahvalio: 222
Pohvaljen 117 Puta u 96 Posta
Uobičajeno Kako nadograditi Lumiu na WP7.8?

Dakle uhvatio sam vremena da nadogradim Lumiu 800 na Windows Phone 7.8 no kao i obično sami problemi...

ZUNE
Instalirao Zune i otišao na view sync options > update i kaže mi kako mi je telefon up-to-date na 7.10 (8773).

Nokia Care Suite i Navifirm
Kada probam instalirati NCS kaže da instaliram Microsoft VC++ 2005 kojeg već imam instaliranog. Navifirm radi dobro.


...i kako da ja sad volim Lumiu, Nokiju i MS kad me samo živcira?
RedkinG je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 07-03-2013   #2
dxdy
Super Moderator
 
dxdy's Avatar
 
Lokacija: U kući
Dob: 50
Mobitel: Xiaomi Poco X3 NFC
Operater: A1
Postovi: 7,730
Zahvalio: 429
Pohvaljen 7,068 Puta u 2,941 Posta
Uobičajeno

jedino sa disconnect trikom.... update nejde za sve operatere u isto vrijeme pa ga treba zeznuti kod provjere...

Budite spremi za prekidanje internet veze na kompjuteru jer je to vrlo važno.
Nokia ne smije biti syncana sa Zuneom kao "Guest" već ponovite postupak kao da prvi put priključujete Lumiju sa Zune-om

Isključite WiFi i podatkovnu konekciju na Lumiji i spojite Lumiju sa Zune. Idite na settings i provjerite da li ima nadogradnja na "Update" i kad izaberete Update morate nakon 5-6 sekundi morate prekinuti internet vezu na kompjuteru.
Zune vam mora pokazati poruku da ne može provjeriti sada za nadogradnju, te se sad spojite opet na internet. i opet ponavljate postupak sve dok ne pokaže da je nadogradnja spremna.

Trik u svemu tome je što vam to možda neće uspjeti iz prve... meni je to uspjelo iz 5-6 pokušaja. važno je izgleda vrijeme između kad kliknete na Update i prekida internet veze...

za sve one koji se muče evo još jednog savjeta sa tim disconnect trikom:
prvi puta kada radite, kad kliknete na Update u Zune-u nemojte isključivati internet već mjerite koliko sekundi treba da pokaže da na mobitelu imate trenutni software... napravite to nekoliko puta da vidite koliko treba vremena za provjeru... onda od izmjerenog vremena (ako je npr. 5 sekundi) oduzmete 1 sekundu... znači 4 sekunde... i onda kada idete raditi sa disconnectom onda kad kliknete na Update nakon četiri sekunde prekinite internet vezu...


ukupno ima otprilike 3 nadogradnje (ovisno o Lumiji)... zadnja nadogradnja je 8858

Zadnji uredio dxdy ; 07-03-2013 u 21:38.
dxdy je odsutan trenutno   Reply With Quote
Zahvalili:
jogy5 (07-03-2013), RedkinG (07-03-2013)
Staro 07-03-2013   #3
RedkinG
Administrator
 
RedkinG's Avatar
 
Lokacija: Požega
Mobitel: Note10+, Nokia N9
Operater: 097
Postovi: 881
Zahvalio: 222
Pohvaljen 117 Puta u 96 Posta
Uobičajeno

Malo mi je tekst bio nejasan pa sam preko ovoga uspio.
RedkinG je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 07-03-2013   #4
dxdy
Super Moderator
 
dxdy's Avatar
 
Lokacija: U kući
Dob: 50
Mobitel: Xiaomi Poco X3 NFC
Operater: A1
Postovi: 7,730
Zahvalio: 429
Pohvaljen 7,068 Puta u 2,941 Posta
Uobičajeno

nije ti preporučljivo s time.... dosta se ljudi žalilo na probleme poslije... ali tko će znati... žale se neki i na disconnect trik ali meni je sve radilo ok sa disconnect trikom ali sam radio na čistoj (tvorničkoj) Lumiji

ne znam stvarno kak da ti jasnije objasnim za Zune... kad klikneš u Zuneu na update moraš prekinit internet vezu na kompjuteru... važno je vrijeme između klika na update i vremena kad prekineš vezu...

na fejs stranici Nokije mi se nitko nije žalio da je nerazumljivo... svi su napravili bez problema uz moj savjet

Zadnji uredio dxdy ; 07-03-2013 u 23:03.
dxdy je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 07-03-2013   #5
jogy5
Forumaš
 
Mobitel: Omnia W
Postovi: 24
Zahvalio: 17
Pohvaljen 2 Puta u 2 Posta
Uobičajeno

To sam pokusavao na omni-ji w i nikako da povuce na kraju sam odustao..kupljena je vani, pa cekam da izdaju nadogradnju..sretno svima ;-)

Sent from my GT-I8350 using Board Express
jogy5 je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 07-03-2013   #6
dxdy
Super Moderator
 
dxdy's Avatar
 
Lokacija: U kući
Dob: 50
Mobitel: Xiaomi Poco X3 NFC
Operater: A1
Postovi: 7,730
Zahvalio: 429
Pohvaljen 7,068 Puta u 2,941 Posta
Uobičajeno

probaj sa onime minus jedna sekunda...
dxdy je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 08-03-2013   #7
jogy5
Forumaš
 
Mobitel: Omnia W
Postovi: 24
Zahvalio: 17
Pohvaljen 2 Puta u 2 Posta
Uobičajeno

Probat cu, hvala ti :-)

Sent from my GT-I8350 using Board Express
jogy5 je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 08-03-2013   #8
RedkinG
Administrator
 
RedkinG's Avatar
 
Lokacija: Požega
Mobitel: Note10+, Nokia N9
Operater: 097
Postovi: 881
Zahvalio: 222
Pohvaljen 117 Puta u 96 Posta
Uobičajeno

Quote:
Orginalni autor dxdy Pregledaj
nije ti preporučljivo s time.... dosta se ljudi žalilo na probleme poslije... ali tko će znati... žale se neki i na disconnect trik ali meni je sve radilo ok sa disconnect trikom ali sam radio na čistoj (tvorničkoj) Lumiji

ne znam stvarno kak da ti jasnije objasnim za Zune... kad klikneš u Zuneu na update moraš prekinit internet vezu na kompjuteru... važno je vrijeme između klika na update i vremena kad prekineš vezu...

na fejs stranici Nokije mi se nitko nije žalio da je nerazumljivo... svi su napravili bez problema uz moj savjet
Ma uspijo sam ja samo je onaj tekst malo nejasan, spominje se telefon, a zapravo sve preko zune-a se radi, pa sam stavio i video.

Treća nadogradnja je bila na 7.8 i do sada nisam primjetio probleme.

Što se tiče disconecta probavao sam uz štopericu nakon 3, 4 i 5 sekundi i na pet sekundi od klika uspije bez problema...ali to nije to, čudi me da Nokija "tjera" svoje korisnike da se tako zezaju da bi nadogradili svoj telefon.
RedkinG je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 08-03-2013   #9
dxdy
Super Moderator
 
dxdy's Avatar
 
Lokacija: U kući
Dob: 50
Mobitel: Xiaomi Poco X3 NFC
Operater: A1
Postovi: 7,730
Zahvalio: 429
Pohvaljen 7,068 Puta u 2,941 Posta
Uobičajeno

nije to toliko stvar Nokije već Microsofta

telefon spominjem samo u kontekstu da se na njemu isključi WiFi i podatkovna veza te da se spoji sa Zune... i tu sve završava sa telefonom (Lumijom)... sve dalje što se radi, radi se sa Zune i sa prekidom internet veze na kompjuteru

Zadnji uredio dxdy ; 08-03-2013 u 17:40.
dxdy je odsutan trenutno   Reply With Quote
Odgovori

Ključne riječi
lumia, navifirm, nokia, wp 7.8


Dozvole Podforuma/Teme
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na postove
Ne možete slati privitke
Ne možeteuređivati vlastite postove

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


           

Vremenska Zona je GMT +2. Trenutno je 22:16 sati.


Powered by vBulletin ©
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2