Red-Gsm - Forum o Mobitelima


Go Back   Red-Gsm - Forum o Mobitelima > Proizvođači / Hardware > LG


Odgovori
 
Bookmark and Share Alati Za temu
Staro 16-12-2010   #1
Memphis
Forumaš
 
Postovi: 13
Zahvalio: 0
Pohvaljen 3 Puta u 1 Postu
Uobičajeno LG GU230 Debrand

Evo ako netko želi napravit debrand GU230, ovdje ima firmware V10G_00 (15.12.2010) koji nije brandiran iako je na lg serveru deklariran za mađarski vodafone, ima hrvatski jezik i sve isto kao t-mobile ali nije brandiran) službeno za LG GU230 ne postoji EUROPE OPEN firmware!

iako sa GU230 ne dobijete USB data kabel možete ga nabaviti u chipoteci za 18 kn ili ako imate doma od digitnalnog fotića ili nećeg drugog, mora biti USB to micro usb (b)! SLIKA

flashanje radite pomoću ovog programa; LINK, imate upute šta prije morate instalirat, uz to treba vam USB flash driver, sve drivere za GU230 imate ovdje-LINK! Kad instalirate divere naknadno će vas pitati za flash drivere, instalirajte ih te ugasite mobitel, izvadite bateriju te pojite mobitel sa kablom, tad će se instalirat usb flash driver, nakon toga vratite bateriju nazad upalite telefon i ponovo ga prikopčajte na kabel!

Proces flasanja traje 15 minuta! U programu odaberite pod Type odaberite INFINEON, te dolje odaberite file kojim ćete flashat mobitel, kliknite "Launch software update", u početku malo treba pričekat da krene flasanje!

Evo i T-Mobile Croatia (V10a) firmware ukoliko želite vratiti nazad orginalni t-mobile firmware!

eto ako ima pitanja ... pitajte ...

Zadnji uredio Memphis ; 17-12-2010 u 00:15. Razlog: Problem riješen!
Memphis je odsutan trenutno   Reply With Quote
Zahvalili:
krehula (19-01-2011), plawusha (03-03-2011), Texan (21-02-2011)
Staro 15-01-2011   #2
cro6300
Forumaš
 
Postovi: 3
Zahvalio: 1
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno unlock...

dali postoji unlock za ovaj uređaj, koji kalkulator ili nešto slično ??

hvala
cro6300 je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 15-01-2011   #3
Mario
!!
 
Mario's Avatar
 
Lokacija: Split
Mobitel: HTC Desire
Operater: Tele 2
Postovi: 1,398
Zahvalio: 73
Pohvaljen 135 Puta u 104 Posta
Uobičajeno

Quote:
Orginalni autor cro6300 Pregledaj
dali postoji unlock za ovaj uređaj, koji kalkulator ili nešto slično ??

hvala
Samo komercijalni alati,kalkulatori ne postoje za nove modele.
Mario je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 19-01-2011   #4
krehula
Forumaš
 
Postovi: 2
Zahvalio: 1
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno Molim pomoć

Quote:
Orginalni autor Mario Pregledaj
Samo komercijalni alati,kalkulatori ne postoje za nove modele.
Sve sam napravio kako gore piše no mobitel je i dalje zaključan na T-mobile, možete li molim pomoći. Unaprijed hvala i pozdrav
krehula je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 19-01-2011   #5
krehula
Forumaš
 
Postovi: 2
Zahvalio: 1
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

Quote:
Orginalni autor Memphis Pregledaj
Evo ako netko želi napravit debrand GU230, ovdje ima firmware V10G_00 (15.12.2010) koji nije brandiran iako je na lg serveru deklariran za mađarski vodafone, ima hrvatski jezik i sve isto kao t-mobile ali nije brandiran) službeno za LG GU230 ne postoji EUROPE OPEN firmware!

iako sa GU230 ne dobijete USB data kabel možete ga nabaviti u chipoteci za 18 kn ili ako imate doma od digitnalnog fotića ili nećeg drugog, mora biti USB to micro usb (b)! SLIKA

flashanje radite pomoću ovog programa; LINK, imate upute šta prije morate instalirat, uz to treba vam USB flash driver, sve drivere za GU230 imate ovdje-LINK! Kad instalirate divere naknadno će vas pitati za flash drivere, instalirajte ih te ugasite mobitel, izvadite bateriju te pojite mobitel sa kablom, tad će se instalirat usb flash driver, nakon toga vratite bateriju nazad upalite telefon i ponovo ga prikopčajte na kabel!

Proces flasanja traje 15 minuta! U programu odaberite pod Type odaberite INFINEON, te dolje odaberite file kojim ćete flashat mobitel, kliknite "Launch software update", u početku malo treba pričekat da krene flasanje!

Evo i T-Mobile Croatia (V10a) firmware ukoliko želite vratiti nazad orginalni t-mobile firmware!

eto ako ima pitanja ... pitajte ...

Sve sam napravio kako gore piše no mobitel je i dalje zaključan na T-mobile, možete li molim pomoći. Unaprijed hvala i pozdrav
krehula je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 19-01-2011   #6
Mario
!!
 
Mario's Avatar
 
Lokacija: Split
Mobitel: HTC Desire
Operater: Tele 2
Postovi: 1,398
Zahvalio: 73
Pohvaljen 135 Puta u 104 Posta
Uobičajeno

Quote:
Orginalni autor krehula Pregledaj
Sve sam napravio kako gore piše no mobitel je i dalje zaključan na T-mobile, možete li molim pomoći. Unaprijed hvala i pozdrav
Aj pročitaj ponovo moj post,samo komercijalni alati aka boxovi za unlock.
Flashanjem nećeš otključati mob.
Mario je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 21-02-2011   #7
Texan
Forumaš
 
Postovi: 1
Zahvalio: 1
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

Quote:
Orginalni autor Memphis Pregledaj
Evo ako netko želi napravit debrand GU230, ovdje ima firmware V10G_00 (15.12.2010) koji nije brandiran iako je na lg serveru deklariran za mađarski vodafone, ima hrvatski jezik i sve isto kao t-mobile ali nije brandiran) službeno za LG GU230 ne postoji EUROPE OPEN firmware!

iako sa GU230 ne dobijete USB data kabel možete ga nabaviti u chipoteci za 18 kn ili ako imate doma od digitnalnog fotića ili nećeg drugog, mora biti USB to micro usb (b)! SLIKA

flashanje radite pomoću ovog programa; LINK, imate upute šta prije morate instalirat, uz to treba vam USB flash driver, sve drivere za GU230 imate ovdje-LINK! Kad instalirate divere naknadno će vas pitati za flash drivere, instalirajte ih te ugasite mobitel, izvadite bateriju te pojite mobitel sa kablom, tad će se instalirat usb flash driver, nakon toga vratite bateriju nazad upalite telefon i ponovo ga prikopčajte na kabel!

Proces flasanja traje 15 minuta! U programu odaberite pod Type odaberite INFINEON, te dolje odaberite file kojim ćete flashat mobitel, kliknite "Launch software update", u početku malo treba pričekat da krene flasanje!

Evo i T-Mobile Croatia (V10a) firmware ukoliko želite vratiti nazad orginalni t-mobile firmware!

eto ako ima pitanja ... pitajte ...
Hvala za upute i linkove. GU230 sad nije T-mobile ali ima neki cudni hrvatski jezik (kao da ga je preveo na hrvatski google translator).
Gdje se mogu skinuti ostali firmwarei?
Isprobao bih jos neki drugi osim ovog madjarskog.
Hvala i pozdrav.

Zadnji uredio Texan ; 21-02-2011 u 00:28.
Texan je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 03-03-2011   #8
plawusha
Forumaš
 
Postovi: 1
Zahvalio: 1
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

Quote:
Orginalni autor Memphis Pregledaj
Evo ako netko želi napravit debrand GU230, ovdje ima firmware V10G_00 (15.12.2010) koji nije brandiran iako je na lg serveru deklariran za mađarski vodafone, ima hrvatski jezik i sve isto kao t-mobile ali nije brandiran) službeno za LG GU230 ne postoji EUROPE OPEN firmware!

................

thnxxx na uputama, da li je ikako moguće da netko to malo detaljnije objasni, po nekim koracima, ovak mi je malo zbunjujuće, ne znam kad da isključim mob, kad da uključim, vech se satima s tim bavim i nikako ne uspijeva! kad pronadje uređaj i započne sa flashiranjem mob se ISKLJUČI i program se zablokira, i moram isključiti i ponoviti, i tako svaki put...a ako je isključen mob, ne prepoznaje uređaj... koristim Win 7 (32) -jel to problem?

Quote:
Orginalni autor Texan Pregledaj

GU230 sad nije T-mobile ali ima neki cudni hrvatski jezik (kao da ga je preveo na hrvatski google translator).
Gdje se mogu skinuti ostali firmwarei?
Isprobao bih jos neki drugi osim ovog madjarskog.
hey...jesi li uspio naći neki drugi jezik mozda u međuvremenu? mozesh li ti upute neke nadopunjene poslati?

hvala ljudi josh jednom, poZZZZ
plawusha je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 07-07-2011   #9
Savara
Forumaš
 
Postovi: 3
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

izvinite sto upadam znam da je stara tema ali nakon sto sam ukucao sifru 1809#*230# i vratio sve na fabricki podeseno poceo je kocit svako malo pogotovo kad udjem u internet zakoci svaki put i moram vadit bateriju :/ zna li neko sta bi to moglo biti???
Savara je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 12-07-2011   #10
Savara
Forumaš
 
Postovi: 3
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

POMAGAJTE LJUDI! slucajno sam prekinuo operaciju i sada mob ne moze ni da mi se ukljuci sta da radim
Savara je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 12-07-2011   #11
Mario
!!
 
Mario's Avatar
 
Lokacija: Split
Mobitel: HTC Desire
Operater: Tele 2
Postovi: 1,398
Zahvalio: 73
Pohvaljen 135 Puta u 104 Posta
Uobičajeno

Quote:
POMAGAJTE LJUDI! slucajno sam prekinuo operaciju i sada mob ne moze ni da mi se ukljuci sta da radim
Reflash prema Memphisovim uputama ili odlazak u gsm servis da ti sredi mob.
Mario je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 12-07-2011   #12
Savara
Forumaš
 
Postovi: 3
Zahvalio: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Posta
Uobičajeno

ma problem je sto kad ga upalim samo stoji ono GU230 , i tako ne mrda , komp ga ne prepoznaje uopste hvala u svakom slucaju,pokusacu jos jednom ako ne bude radilo nosim u servis.
Savara je odsutan trenutno   Reply With Quote
Staro 15-03-2012   #13
Diazz72
Forumaš
 
Diazz72's Avatar
 
Mobitel: ONAJ KOJ TI NEMAŠ ;)
Operater: Federation global mobile!
Postovi: 20
Zahvalio: 1
Pohvaljen 1 Put u 1 Postu
Uobičajeno

=Zamolio bih re|upload,hvala!=

EDIT:
Evo pronašao sam od prije downlaod svih datoteka,samo kaj mi nezeli,ja sam installirao sve drivere,spojim USB i odaberem na mobu PC Suite,u programu KDZ_FW_UPD odaberem INFINENO,odaberem 10g...i odem na Lunch SFW Update , te program se freeza???
__________________
LG Optimus 2X
Androdi 4.0.3
Ice Cream Sandwich

Zadnji uredio Diazz72 ; 15-03-2012 u 03:48.
Diazz72 je odsutan trenutno   Reply With Quote
Odgovori


Dozvole Podforuma/Teme
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na postove
Ne možete slati privitke
Ne možeteuređivati vlastite postove

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off


           

Vremenska Zona je GMT +2. Trenutno je 15:17 sati.


Powered by vBulletin ©
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2